facebook
počítadlo.abz.cz
Hradec Králové
O kapele
COUNTRY DOHODA Hradec Králové (dříve DOKLOBOUKU)
 
… navazujeme na úspěšných 20 let country kapely DOKLOBOUKU, kdy jsme účinkovali na pěkné řádce koncertů, festivalů a country bálů a mj. natočili i dvě autorská CD ( „Bosá“ 2002/2013 a „Po schodech z písku“ 2009).
 
… původní název Doklobouku jsme v dubnu 2014 ponechali odcházejícímu kapelníkovi a nastal těžký tvůrčí úkol vymyslet název nový. Za vydatné pomoci kamarádů padala spousta návrhů, přičemž řadu blbostí jsme zvládali i sami ( Dočepice, Bezklobouku, apod.). Protože zpíváme hlavně česky, pátrali jsme také spíš po českém názvu. Všechno, co nás napadlo, vypadalo nejdřív úchvatně, za chvíli nic moc a druhý den úplně nemožně, až se zdálo, že snad skončíme jako Čányho andílci (náš někdejší zvukař Čány se tím musí v tom muzikantském nebi fakt dobře bavit). Název Dohoda (jako že jsme pro) zněl divně obecně, Horská dráha se neujala, ani v názvech našich písniček jsme nenašli nic příhodného (Věčný trápení, Smůla, To mě nebaví, … ). Obvykle jsme vždycky po čase došli k variantě: „ tohle už existuje … to je krátký … to je moc dlouhý … to je blbý … to je smutný … to je málo country …“
Po úvodním protřepávání všech nápadů přeci jen vznikl jakýsi použitelný soubor návrhů a z něj se většině nejvíc líbila právě COUNTRY DOHODA. Tak jsme se znovu narodili!
 
… při koncertech i country bálech vám nabídneme vlastní autorské písničky z předchozí éry kapely Doklobouku (CD Bosá a Po schodech z písku), písničky nové i osvědčenou oblíbenou klasiku tohoto žánru.
Pavel Večeřílek
bicí
Tomáš Košťál
 kytara, zpěv
Ivana Musílková
zpěv, ukulele
Radek Tykva
banjo, kytara, zpěv
Aleš Kmoníček
baskytara