facebook
počítadlo.abz.cz
Hradec Králové
O kapele
COUNTRY DOHODA Hradec Králové (dříve DOKLOBOUKU)
 
… navazujeme na úspěšných 20 let country kapely DOKLOBOUKU, kdy jsme účinkovali na pěkné řádce koncertů, festivalů a country bálů a mj. natočili i dvě autorská CD ( „Bosá“ 2002/2013 a „Po schodech z písku“ 2009).
 
… původní název Doklobouku jsme v dubnu 2014 ponechali odcházejícímu kapelníkovi a nastal těžký tvůrčí úkol vymyslet název nový. Za vydatné pomoci kamarádů padala spousta návrhů, přičemž řadu blbostí jsme zvládali i sami ( Dočepice, Bezklobouku, apod.). Protože zpíváme hlavně česky, pátrali jsme také spíš po českém názvu. Všechno, co nás napadlo, vypadalo nejdřív úchvatně, za chvíli nic moc a druhý den úplně nemožně, až se zdálo, že snad skončíme jako Čányho andílci (náš někdejší zvukař Čány se tím musí v tom muzikantském nebi fakt dobře bavit). Název Dohoda (jako že jsme pro) zněl divně obecně, Horská dráha se neujala, ani v názvech našich písniček jsme nenašli nic příhodného (Věčný trápení, Smůla, To mě nebaví, … ). Obvykle jsme vždycky po čase došli k variantě: „ tohle už existuje … to je krátký … to je moc dlouhý … to je blbý … to je smutný … to je málo country …“
Po úvodním protřepávání všech nápadů přeci jen vznikl jakýsi použitelný soubor návrhů a z něj se většině nejvíc líbila právě COUNTRY DOHODA. Tak jsme se znovu narodili!
Pavel Večeřílek
bicí
Tomáš Košťál
 kytara, zpěv
Ivana Musílková
zpěv, ukulele
Radek Tykva
banjo, kytara, zpěv
Aleš Kmoníček
baskytara
… bohužel jsme v této sestavě fungovali pouze do září 2019. Zákeřná nemoc nás připravila o Ivču a nastalá situace (spolu s jarní pandemií) znamenala pro kapelu téměř roční pauzu. Ale hrát se musí, takže COUNTRY DOHODA jede dál !!